Przekaż nam 1,5% podatku!

O fundacji

O fundacji

W 2011 roku zaczynaliśmy od spontanicznych akcji charytatywnych. Na początku mieliśmy w planach pomagać lokalnie – gliwiczanom, w myśl hasła „tu żyjemy – tu pomagamy”. Nasze plany szybko zweryfikowało życie i ogromna skala potrzebnej pomocy na Śląsku, a następnie daleko poza granicami województwa. Sformalizowaliśmy naszą działalność i powołaliśmy do życia Fundację „Różyczka”. Dziś możemy pochwalić się tym, że mamy podopiecznych w całym kraju!

Cele Fundacji

Trudno to sobie wyobrazić, ale w dzisiejszych czasach wielu ludzi ma problem, żeby zaspokoić swoje najzwyklejsze, nawet te najbardziej podstawowe potrzeby. Z tego dramatycznego faktu wyłonił się cel naszej działalności – zapragnęliśmy otoczyć wsparciem osoby najbardziej potrzebujące, te najbardziej pokrzywdzone przez los. Od powstania naszej fundacji do teraz udało się poprawić sytuację życiową, zdrowotną i materialną wielu osób.
Nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy obojętni na problemy ludzi chorych i niepełnosprawnych fizycznie lub intelektualnie, dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych czy rodziców samotnie wychowujących swoje pociechy. Chcemy i możemy pomagać, bo potrafimy umiejętnie łączyć osoby potrzebujące z ofiarnością darczyńców. Fundacja od początku działalności dba także o rozwój i promowanie wolontariatu. Chcemy uczyć młodzież działalności na rzecz osób słabszych i potrzebujących.

Chcę pomóc

To co już zrobiliśmy i nadal robimy

Przez cały wieloletni czas działalności fundacja ma pod swoimi skrzydłami podopiecznych, którzy nie są w stanie samodzielnie finansować kosztów leczenia lub nie posiadają środków, żeby zapewnić sobie godne funkcjonowanie. Otrzymują oni od nas wsparcie w różnych formach. To między innymi: zakup sprzętu rehabilitacyjnego, terapeutycznego i medycznego, pomoce terapeutyczne, produkty farmaceutyczne i zdrowotne, diagnostyka medyczna, leczenie w kraju i za granicą, turnusy rehabilitacyjne, fizjoterapia i masaże lecznicze, leczenie komórkami macierzystymi, zajęcia sportowe, zajęcia edukacyjne i korepetycje, np. kursy językowe, pokrycie kosztów żywności i ubrań.

Chcę pomóc

Fundacja „Różyczka” - profesjonalizm, rzetelność i wiarygodność

Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Działamy głownie dzięki dotacjom, środkom z 1% podatku od osób fizycznych, darowizn oraz zbiórek publicznych. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że od 2011 roku do teraz zaufało nam wielu przedstawicieli firm, a także bardzo wielu indywidualnych, prywatnych darczyńców. Zarząd fundacji dba o swój rozwój. Stale się szkoli, aby jak najlepiej wykonywać powierzone obowiązki. Do wszelkich powierzonych nam zadań podchodzimy z profesjonalizmem oraz zaangażowaniem. Nie bez znaczenia jest to, że fundacja należycie wywiązuje się z obowiązków księgowych i sprawozdawczych, co potwierdza, że jesteśmy wiarygodnym i rzetelnym partnerem. Dbając o transparentność działalności i zaufanie społeczne udostępniamy szczegółowe sprawozdania merytoryczne i finansowe:

Adres fundacji

Fundacja Różyczka