Przekaż nam 1,5% podatku!

Mierzymy wysoko!

Terapia poprzez wspinanie

Mierzymy
wysoko...

Fundacja Różyczka we współpracy z Chwyciarnią Arena Gliwice serdecznie zapraszają osoby z niepełną sprawnością na zajęcia wspinaczkowe.

Mierzymy wysoko! Terapia poprzez wspinanie.

Wspinanie to forma aktywności ruchowej, która cieszy się coraz to większym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, jej wszechstronność oddziaływania na organizm spowodowała, że wspinaczka stała się również jedną z form wspomagania procesu rehabilitacji. Fundacja Różyczka wraz z Chwyciarnią Arena Gliwice od ponad 3 lat prowadzą na co dzień zajęcia wspinaczkowe dla Warsztatów Terapii Zajęciowej, ponadto organizują ogólnopolskie zawody wspinaczkowe, które na stałe wpisały się w kanon imprez sportowych dla osób z niepełną sprawnością.

Obserwując coraz to większy wzrost zainteresowania tą formą aktywności fizycznej, oraz zapotrzebowanie wspinaczki jako uzupełniającej formy rehabilitacji powstała idea klubu wspinaczkowego Mierzymy wysoko! Zajęcia skierowane są do osób z niepełną sprawnością w tym, z zaburzeniami rozwojowymi, niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, dla osób z niskim/wysokim napięciem mięśniowym czy chorobami neurologicznymi. Dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Jak i gdzie
prowadzimy zajęcia?

2.

Prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę terapeutów, instruktorów wspinania, instruktorów wspinaczki terapeutycznej.

3.

To połączenie zajęć wspinaczkowych, terapeutycznych, sensorycznych odpowiednio dobranych do potrzeb i możliwości uczestnika.

4.

Zajęcia prowadzone są:

- indywidualnie
- grupowo
- dla placówek np. WTZ, Stowarzyszeń, Szkół specjalne (max 6-7 osób)

Jaki jest koszt?

Zajęcia indywidualne - koszt 120 zł czas trwania 60 min.

Zajęcia grupowe (2-3 os.) - koszt 90 zł od osoby,czas trwania 1h.

Zajęcia dla placówek – koszt 350 zł od grupy, czas trwania 1,5 h.

Zajęcia grupowe i dla placówek zawsze prowadzone są przez 2 instruktorów. Nie obowiązują żadne dodatkowe koszty uczestnictwa w zajęciach. Organizator zapewnia cały niezbędny sprzęt.

Jak się zapisać?

Informacje dotyczące zapisów,
pliki do pobrania

Osoby, które chcą się zapisać na zajęcia wspinaczkowe, przed rozpoczęciem zajęć zobowiązane są do konsultacji telefonicznej pod w/w numerem w celu dokonania wstępnej kwalifikacji do zajęć i zebrania wywiadu. Należy pamiętać, że zajęcia mają charakter rekreacyjno- terapeutyczny i nie są procesem rehabilitacji, a tylko jego wspomaganiem. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć warto skontaktować się z fizjoterapeutą lub lekarzem prowadzącym w celu uzyskania wskazań bądź przeciwwskazań do zajęć wspinaczkowych.
Osoby zapisujące się na zajęcia zobowiązane są do podpisania następujących dokumentów:

1. Oświadczenie indywidualne
2. Oświadczenie dla placówek
3. Regulamin zajęć wspinaczkowo-terapeutycznych klubu Mierzymy Wysoko
4. Karta kwalifikacji do zajęć
Osoby zapisujące się na zajęcia zapoznały się z
5. Regulaminem Chwycarni-regulaminem Małej Areny

Przekaż nam 1,5% podatku

Przy wypełnianiu zeznania podatkowego PIT podaj w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000399191

Misją naszej fundacji jest wyrównywanie szans społeczno-rozwojowo-edukacyjnych dzieci i młodzieży z ubogich i patologicznych rodzin, a także wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Pomożesz? To nic nie kosztuje!